Kökskunskap

Min första blogg på KOKAIHOP.

Min första blogg på KOKAIHOP.

Janne-G20 okt · 1 min

Hej på er alla "Kokaihopare"!

Jag är alltså en gammal gubbe på 67 år som gillar att laga mat som tål att visas upp för andra och likasinnade!

Under snart två år har jag haft en liten blogg på www.vt.se

Men där finns ingen möjlighet att skriva ut recepten, här verkar det annorlunda. Jag kommer att lägga in alla mina recept på min sida och sedan är det ju lätt att skriva ut dem.

Här kommer sedan mina tankar kring varje recept att skrivas ned, ibland blir det med lite humor och det skadar väl ingen skulle jag tro!

Till alla mina recept finns en massa bilder som följer tillagningen, en del av de bilderna kommer att visas här eftersom det bara får rum en bild till varje recept på min sida.

Jag har en stor förkärlrk till allt vad fisk heter, många egna strömmingsrecept finns på lager, liksom recept på torsk. 

Det sägs ju att all vår början bliver svår, vi får väl se hur det går!

Hjälpte det här?

Bli den första som tycker det

Kommentarer · 0

Har du ett eget knep?