Hej & hej då!
Äntligen är det dags för möblerna att byta adress. Allt i "rätt ordning", först förlovning, sedan flytta ihop och gifta sig inom ett år. Mer slump än planerat.

I sex år har vi haft en mysig utsikt över Johanneberg och Lisebergstornet. Det är väl just Lisebergs enorma julgran man kommer sakna mest i december.

Även fortsättningsvis kommer vi bo ganska högt och få utsikt men på ett annat sätt. Det ska bli skönt att få extra rum. Med lite tur får jag ha lite fotostudio permanent.
Är superladdad att få dra igång med lite nya bildprojekt och få avsluta andra. Just nu håller jag på att måla plankor i sköna färger som ska få agera bordskivor till fotograferingar. Färgen jag använt är Annie Sloan chalk paint som är grym, den täcker sjukt bra och får en mjuk skön yta. Känns nästan lite galet att ge sig på ytan för att få lite snygga jack och slitningar. Läs mer om färgen på Storegården country living.


Hej då
Vaknade till ett besked om att en vän gått bort, ofattbart och oerhört orättvist.
/Michael
30 jul 2012, 09:40
